איך לתמחר מוצרים בעסק?
איך לתמחר מוצרים בעסק?
18 ביולי 2018
להגיד לא!
18 ביולי 2018
האמת הפנימית

האמת הפנימית

 

אמת פנימית

מאמר מאת: תמי אור עזרא
מהי אמת פנימית ולמה זה חשוב כל כך ?

אמת פנימית – איך להקשיב לבטן

האמת פנימית – לא פעם אנו מביטים על ילדינו מהצד וחוששים שמא הם יחליטו החלטות לא נכונות או לא יעמדו על שלהם

תהליך קבלת החלטות תלויות תוצאה הוא חלק מתהליך הצמיחה של הילד כאדם ולאחריו של האדם כאישיות מתפתחת.

אין בעיה עם טעויות, אך מה קורה אם אני טועה ולא צומח משם אלא מתרסק? מה קורה עם ילדים שטועים בהחלטותיהם או בדרכם ונשאבים אל בור הבטחון העצמי הירוד?

כמה פעמים ויתרתם על האמת פנימית
איך להקשיב לבטן שלכם למען נוחות, פחד או כל דבר אחר?

כמה פעמים עמדתם המומים למראה של ילדכם מוותר על ערכים, עקרונות או אהבות שלו בגלל אמת מדומה או עמוד שידרה לא חזק מספיק?
במשך השנים, לא יכולתי שלא להיווכח, כיצד בכל פעם שאדם בוחר באמת שלו ונאמן לעצמו, היקום כאילו בא לעזרתו.

ילדינו שחווים חוויות רבות חלקן ידועות לנו וחלקן לא, לא תמיד יודעים להצמד לאמת הפנימית שלהם.

מהי אמת פנימית – איך להקשיב לבטן למעשה? אותו הרגע בו אתה יודע מה נכון לך לעשות אך במקום זה אתה נשאב אל הלחץ החברתי הדוחק, אותו הרגע בו אתה יודע שיש לך עקרון שאם תעבור עליו תשלם מחיר יקר של איבוד הערך העצמי, ובכל זאת אתה בוחר להשמע לצו החברה ולוותר על עצמך.

אלו ועוד רגעים רבים בהם אנשים לא נשמעים לאמת הפנימית – איך להקשיב לבטן שלהם מתוך חששות, פחדים ואמת מדומה שהם מייצרים.


ילדינו שחשופים מדי יום להשפעות הסביבה

ילדינו שחשופים מדי יום להשפעות הסביבה וללחצים מתמידים אינם מצוידים בכלים הנכונים כי לצערי לא תמיד יש להם דמות ראשית לחיקוי. לא תמיד אנו כהורים משמשים עבור ילדינו דוגמא איכותית ממנה הוא יכול ללמוד מה משמעות הביטוי "אמת פנימית- איך להקשיב לבטן" או "עמוד שידרה".

אין מחלוקת על כך כי דוגמא אישית היא הכלי החזק ביותר להעברת מסר והדרכה. עלינו כהורים למצוא נקודה אחת בה היינו במצב של אי ויתור על האמת הפנימית שלנו. את הדוגמא הזו יש להדגיש בפני ילדינו. השלב הבא הוא שיקוף של הרווחים שלנו מכך שנצמדו לאמת הפנימית שלנו.

כמה פעמים אנחנו מפסידים כל כך הרבה בכך שאיננו נאמנים לאמת פנימית- איך להקשיב לבטן שלנו? כמה פעמים ראית את הילד שלך עושה דברים או חושב דברים שאינם מתאימים לתהליך החינוך שלך או לאישיות של ילדך? אלו בדיוק הפעמים בהם עליך להתייצב שם עבורו ולהדגים לו את דגם עמוד השדרה, לאפשר לו להתנסות בהעלאת הערך העצמי שלו בכך שילמד לומר "לא" כשזה קשה לו. ללמוד לומר "כן" כזה מתאים לו. וללמוד להציג את עקרונותיו מול חבריו מבלי לפחד לאבד משהו, מלבד את האמת הפנימית שלו. גם אתם, קחו פסק זמן וחישבו.

תמי אור אומרת:

במהלך השנים גיליתי, שעמוד השידרה כפי שהאל הבורא יצר אותו, לא סתם נבנה חזק במיוחד. יחד עם חוזקו הוא בנוי מדסקיות שעלולות להתפרץ. כך גם עמוד השדרה האנושי של האדם. הוא חזק כמו אבן רק שאנו תוך עשיית פעולות מסוימות גורמים לו להיסדק. אנחנו, תוך כדי ויתור על תרגילים המתאימים לאמן את נפשנו ואת עמוד השידרה שלנו, מאפשרים לו להתרופף ולהיסדק.

ניתוחים יכולים לתקן, להועיל, להקטין ולמזער כאבים או נזקים אך לעיתים הנזק שנגרם הוא בלתי הפיך. להבדיל אלפי הבדלות , בעמוד השדרה האנושי שלנו, אין בסיס שנולד אלא נוצר. אנו בונים אותו וגם יוצרים את חוזקו . הוא אכן קשה לתיקון ומצריך כוחות אדירים והדרכה או הכוונה לתהליך. אך בכל זאת ניתן לריפוי.