סדנה על ניהול כלכלת הבית
למינוס יש גם פלוס
12 באפריל 2017
לנצל את ספירת המלאי
19 ביוני 2018
תמונה שלפתקים עללוח שעם שכתוב בהם WIN WIN על כל פתק

סדנא לניהול משא ומתן

 

סדנא לניהול משא ומתן

מהו ניהול משא ומתן?

דרך לפתרון קונפליקט או מחלוקת משאב בין שני אנשים או יותר הנעשית בהסכמה ובחירה בין הצדדים (במידה והצד השני מסרב לקיים מו"מ הדבר נקרא מונולוג) המגעים מתנהלים תוך כדי הצעות והצעות נגד וקיום תקשורת בין הצדדים כל אחד מן הצדדים משתמש בטקטיקות אשר לפי תפיסתו יביאו לו תוצאה מרבית. בבסיסו של מו"מ עומד תהליך חילופין (כשיש מו"מ הצד השני רוצה משהו!!! יש לדעת לנצל זאת) מו"מ הוא דרך אחת לפתרון קונפליקט ואינו תמיד המועדף ולכן עליכם ללמוד מתי אפשר להשתמש בו ומתי עדיף שלא. אחד הפחדים הקיימים בתהליך משא ומתן הוא אי וודאות. איך מתגברים על פחד כזה? האינטרסים של הצדדים אינם ידועים במידה מספקת וסדר העדיפויות אינו ברור וקיים חוסר וודאות לגבי השינויים הצפויים בתנאים סביבתיים. קיים חוסר וודאות לגבי התפתחות המשא ומתן, ובעיקר לגבי תוצאותיו.

הדרך שלכם בניהול משא ומתן

ניהול משא ומתן: שיתוף הפעולה עסקי לאורך זמן הוא פועל יוצא של שביעות רצון שני הצדדים מתוצאות המשא ומתן ביניהם. כיצד, אם כן, ליצור מצב בו שני הצדדים מרוצים מתוצאותיו?

הדרך שלכם ניהול משא ומתן 5 שלבים בדרך:

הכנה | הצגת היעדים והנמקה

מיקוח | הצעות והצעות נגד | הסכמה / הסיכום.

מהו סגנון המשא ומתן בישראל ואיך זה משפיע על הדרך שלכם בניהול משא ומתן?

  • ישיר מאוד
  • שוויוני סמכותי
  • בוטה יותר מהאמריקאי
  • נוטים לפתח יחסים חברתיים עם הצד השני, ואף מייחסים ליחסים אלו חשיבות רבה.

סיפור קטן על הדרך שלכם בניהול משא ומתן:

ביפן יש רצון לסגור עניינים לקראת סוף הביקור. כשישראלים מגיעים ליפן לעסקים, השאלה הראשונה אליהם היא "מתי אתם חוזרים?". וכך כל הימים שהישראלים ביפן היפנים מוציאים אותם לבלות ומטיילים אתם ללא כל התייחסות לעסקים. שעתיים לפני שהישראלים עולים לטיסה חזרה היפנים מתחילים לדבר על עסקים וכך מגיעים להסכמות שטובות מבחינתם. הישראלים לא רוצים לחזור לארץ ללא "משהו בידיים",

המשך...

היפנים לא אוהבים להימרח ודוחקים את הישראלים… בגלל שמדובר ברגע האחרון הישראלים נוטים לוותר יותר. מסקנה? הדרך שלכם בניהול משא ומתן היא הכלי הרלוונטי עבורכם ללמוד איך עושים את זה נכון!

המניפה תעביר לכם בסדנה ייחודית את הכלים הנדרשים לניהול משא ומתן בדרך הכי נכונה לכם ולסביבה שלכם!