מנטורינג לנוער

אימון ילדים ונוער – טיפול אישי, אימון אישי, בשיטה מנצחת LMT


אימון ילדים ונוער, למה דווקא אני?

אימון ילדים ונוער – 5 שנים כמורה ורכזת פדגוגית , שנה כקצינת ביקור סדיר, ולבסוף מנהלת תיכון לנוער בסיכון בהחלט עושים את ההבדל!!!
מאז שאני זוכרת את עצמי, עוד בתיכון נגעתי בחיי ילדים וכיוונתי אותם להצלחה שלהם. אין צורך להסביר לכם ההורים על הדברים עימם מתמודדים ילדים בימינו. אתם הייתם פעם ילדים ואתם מכירים את הלחצים והאתגרים שעומדים בפניהם.
כל ילד טיפוסי מתמודד עם לחצים בלימודים, לחצים חברתיים ואל לשכוח את הלחצים בבית. לכך יש להוסיף הפרעות קשב וריכוז, תופעה ממנה סובלים קרוב לעשרה אחוזים מקרב ילדי ישראל.

אימון ילדים ונוער, מה הילדים מקבלים באימון?

במסגרת אימון אישי לילדים עוזר המאמן לקבל כלים באמצעותם הוא יכול לקבל אחריות על חייו, לבטא את עצמו ולהתמודד עם נקודות חלשות שמפריעות לו. באימון, שבדומה לכל אימון אישי אחר, מתבסס על שיחות פרונטליות וטלפוניות, עובד המאמן עם הילד על יכולות להתמודד עם המגבלות המוטלות עליו מצד המסגרות השונות בהן הוא נמצא (משפחתית, חברתית, לימודית), בעזרת פיתוח חשיבה יצירתית. כלים אלו יעזרו לו לחזק את הביטחון העצמי שלו, את היכולות החזקות שלו, על מנת שיוכל להתמודד עם הקשיים ולא לברוח מהם.

אימון ילדים ונוער, מה חשוב בקשר שבין מאמן לילד?

אם באימון למבוגרים, הקשר שבין מאמן למאומן הוא מהותי להצלחתו, אדרבא באימון אישי לילדים. עבור ילדים רבים, המאמן הוא סוג של אח גדול, איתו אפשר להתייעץ על דברים שונים וממנו אפשר לקבל עזרה והשראה. לכן, לא פחות ממידת הרצינות והקשב של הילד, מה שחשוב באימון זו היכולת של המאמן להעמיד את עצמו ואת הידע המקצועי שלו לרשות הילד. מאמן אישי שעובד עם ילדים צריך להיות קשוב לילד, להקשיב בקשייו, לא לשפוט אותו ולא לנסות להשפיע עליו כך שהילד יחקה אותו, הוא צריך לתת לו עזרה ממוקדת עם כלים שיכולים לעזור לו במציאות בה הילד חי, כאשר המטרה שצריכה לעמוד לנגד עיניו של המאמן כל הזמן היא שהילד הוא מרכז הטיפול.
בעבודה עם ילדים ונוער, חשוב ביותר שהמאמן יהיה בעל ניסיון עם עבודה עם ילדים ונוער ולא רק מאמן. ניסיון עשיר עם נוער וילדים יכול לסייע ולהבין את עולמם של הילדים.